ŽUPA SVETOG JURJA MUČENIKA I SRCA MARIJINA

Pri dolasku u vašu kuću zamolio bih Vas da me netko od ukućana pričeka ako ste u mogućnosti ispred ulaza. Na stol stavite križ, svijeću i ako imate „blagoslovljenu vodu”. Običaj je da svi članovi obitelji na kraju blagoslova poljube svoj križ. U večernjim satima, zamolio bih Vas da me netko obavezno pričeka ispred ulaza. I ove će godine zajedno s župnikom ići zvonar i ministranti.

Običaj je da u vrijeme blagoslova obitelji novčano daruju za potrebe Crkve. Vaš dar prema mogućnostima je za redovite potrebe biskupije i župe: Obiteljski dar, održavanje Crkve, nabava liturgijskog posuđa i odjeće, knjiga, režije, župni pastoral, uzdržavanje svećenika te zvonar Marijan već po običaju sakuplja nagradu od 50 kuna za njegov rad u župi. Znam da nije lako i da možda neki od Vas nisu u trenutnoj mogućnosti nešto darovati. Ne brinite, kada budete u mogućnosti darovati ćete. Svećeniku je prije svega razlog dolaska: susret s obitelji, blagoslov obitelji, a onda i zajednička molitva na nakane obitelji. S župnikom ići će i ministranti. Njime niste dužni dati ništa. Svaki dar njima vaša je dobra volja.

U slučaju da me u vrijeme blagoslova trebate, dođite nakon mise ili me nazovite na br. mob. 091 788 2183

Raspored Blagoslova obitelji:

04.01. Petak – Kaniška Iva od Ciglenice k.br. 1 – br.98 (početak u 9)

05.01. Subota – Kaniška Iva od k.br. 100 do kraja Kaniške Ive (u 8)

06.01. Nedjelja – Malo Vukovje (početak u 13:30)

07.01. Ponedjeljak – Veliko Vukovje od Ilove – Rogoža (početak u 9)

08.01. Utorak – Mala Bršljanica – Velika Bršljanica (početak u 8:30)

DONACIJE ZA OBNOVU ŽUPNE CRKVE

ŽUPA SV. JURJA MUČENIKA I SRCA MARIJINA

KANIŠKA IVA 95

43283 KANIŠKA IVA

Žiro račun župe, kunski i devizni :

IBAN računa:

HR4923400091110496669

BIC / SWIFT CODE: PBZGHR2X

Privredna banka Zagreb

Arhiva