Prva Sveta Pričest je posebno slavlje u kojem djeca u dobi od 10 ili 11 godina (kod nas u 3. i 4. razredu osnovne škole) po prvi puta pristupaju euharistijskom stolu, te u pričesti blaguju tijelo Kristovo, koji je rekao: “Tko jede moje tijelo i pije moju krv, u meni ostaje i ja u njemu” (Iv 6,56). Od davnih vremena, ova su se slavlja održavala na vrlo svečani način i uvijek su prilika da se u tom trenutku obnove i krsna obećanja. U našoj župi to činimo svake druge godine u svibnju ili lipnju. S ovim je povezano i slavlje prve svete ispovijedi, koje prethodi prvopričesničkom slavlju.

Velečasni Kristijan Bogdan, nagradio je prvopričesnike koji su na vjeronauku sakupili najviše petica.

Evo nekoliko fotografija sa nedjeljnog prvopričesničkog misnog slavlja. (Snimio Milan Rogulja)