Božić 2016. - župa Kaniška Iva

Dragi župljani, župe sv. Jurja mučenika i Srca Marijina!

Svake godine u ovo prohladno zimsko vrijeme dolazi nam Božić. Božić je blagdan u kojem se radujemo rođenju našega Spasitelja Isusa Krista. „ Sin nam je darovan.” Otac Nebeski darovao nam je svoga Sina jer nas ljubi i stalo mu do svakog čovjeka. Isus je došao u hladnoću i tamu ovoga svijeta donijeti svjetlo i toplinu. On je „ Emanuel – Bog s nama.” Isus je došao pokazati čovjeku koliko ga Bog ljubi. Isus je došao pokazati čovjeku put prema nebu. Stvoreni na Njegovu sliku i mi smo stvoreni za nebo i pozvani ljubiti. Hoćemo li ga slijediti? Hoćemo li se doći pokloniti Novorođenom Spasitelju i zajedno s cijelim Nebom pjevati, zahvaljivati ili će još jedan Božić ostati hladan, bez duše i srca, bez topline i radosti? Ovisi o nama! Božić je susret s našim Bogom u našem srcu, kroz molitvu, kroz pjesmu u misnim slavljima! Stvoreni smo na sliku Božju i zato nas ovo vrijeme u dubinama našega bića poziva na ljubav, na darivanje, na blagost, na zajedništvo i topli susret sa svakim čovjekom. Neka tako bude u svakom srcu, u svakoj obitelji.

Sretan Božić i blagoslovljenu i uspješnu 2019. godinu, želi vam vaš župnik Kristijan Bogdan.