Uskrsnuo je – živ je, dragi župljani!

Za nas kršćane, katolike Uskrs je blagdan koji nas poziva na novi život i to na život s Uskrslim Gospodinom. Isus je uskrsnuo ne zbog sebe, već zbog nas. Uskrs je pobjeda života nad smrću. Uskrs je pobjeda nade nad beznađem. Uskrs je pobjeda svjetla nad tamom. Uskrs je pobjeda smisla nad besmislom. ISUS JE NAŠ JEDINI PRAVI PUT, ISTINA I ŽIVOT. Isus je jedini pravi smisao našega života. Isus nas poziva da ga  slijedimo u novosti života. On nas poziva da ga slušamo i živimo  po zakonu Božjem. A sav zakon je u dvije zapovijedi LJUBAVI: LJUBAV PREMA BOGU I BLIŽNJEMU! Tko slijedi taj zakon donosi svjetlo, toplinu i radost tamo gdje se nalazi. Po Uskrsu i mi želimo biti preobraženi u taj novi život i zato radosno svake godine slavimo uskrslog Isusa koji je živ, i želi biti dionik našega svakodnevnog života!

Nažalost, mnogo je onih koji ne žive tu novost života. Mnogi će i ovaj Uskrs proslaviti u pijančevanjima i prežderavanjima, psovanjima… i tako nastaviti po starom. Nema u tome novosti života, već siguran put u smrt, u besmisao, u beznađe. Da bi se  osjetila radost Uskrsa potrebno je otvoriti vrata srca, odbaciti grijeh i iskreno se pokajati. U srcu u kojem je grijeh nema istinske radosti. Uskrs nas poziva na novi život. Gospodin želi odvaliti kamen s našeg   srca. Njegov Duh nas želi oživjeti.  Dopustimo mu to ako nismo do sada. Učinimo taj korak prema njemu. On će sigurno sve učiniti sa svoje strane. Samo s Isusom možemo pogled s ove surove stvarnosti usmjeriti prema boljoj vječnosti. Samo s njime već ovdje na Zemlji možemo živjeti stvarnost Vječnosti. Pogleda usmjerenog prema vječnosti ne živimo samo jednom u godini. Svaka nedjelja je poziv na novost života. Svaka je nedjelja MALI USKRS. Svaka nedjelja je susret sa Uskrslim, živim Gospodinom. SVAKA SVETA MISA JE SUSRET NEBA I ZEMLJE!

Sestre i braćo , dragi moji župljani, neka Vam Uskrsli Gospodin bude jedino svjetlo na vašem životnom putu i neka radost ovog Uskrsa bude radost cijeloga života.

SRETAN VAM I BLAGOSLOVLJEN USKRS!

Za vas moli vaš,

Kristijan Bogdan, župnik